Kantiléna se připravuje na natáčení nového CD

V těchto dnech se všechna oddělení sboru pilně připravují na natáčení zbrusu nového CD, na kterém bude zaznamenáno to nejlepší z uplynulých 8 let.

Dramaturgie klade důraz nejen na českou tvorbu (Martinů, Dvořák, Suk) ale i na repertoár zahraničních mistrů různých národností a slohových období.
První nosič se bude skládat výhradně z duchovních skladeb W.A. Mozarta, F. Mendelssohna, C. Monteverdiho nebo D. Scarlattiho. Druhý se zaměří na kombinaci české a francouzské hudby (F. Poulenc, G. Fauré, J. Suk. A. Dvořák), ale také na brněnské autory, kteří patří neodmyslitelně ke stabilnímu repertoáru tělesa.

Natáčení se uskuteční ve dvou blocích. První část natočíme v sále Besedního domu (30.5. – 1.6.), druhou v kostele u Jezuitů (22. – 27.8.). Na natáčení se budou podílet také významní instrumentalisté – klavíristi Jiří Hrubý a Jana Hlaváčková, varhaník Jakub Janšta nebo koncertní mistr orchestru Janáčkovy opery Jiří Klecker. Vydání nového dvojalba a zároveň slavnostní koncert, včetně křtu, je plánován na druhou polovinu listopadu 2014.