Pobyt afrického sboru z Port Elizabeth

Ve dnech 10. - 12. října nás navštívil Eastern Cape Children's choir z JAR.

Zpěváci ve věku od 10 do 17 let spolu s dirigentem a dalšími nezbytnými členy týmu u nás v Brně strávili několik dnů, na které budeme všichni společně vzpomínat s úsměvem.

Ochota, nadšení a nasazení rodičů dětí z Kantilény, kteří sbor ubytovali a hostili u sebe doma, neznala mezí a nutno podotknout, že několika zpěvákům se z rodin ani nechtělo odjíždět.

Vlastně nás to ani nepřekvapuje. Kantiléna vždy byla, je a bude skvělá parta a to nejen díky velkému poutu, které mají mezi sebou členové sboru, ale také díky podpoře rodičů a dalších mecenášů, kteří nám fandí, pomáhají a myslí na nás. Nesmírně si toho ceníme a děkujeme všem, kteří se na tom podílejí!

Děti i dospělí byli v Brně moc spokojení. Odpočnuli si především od ruchu velkoměst, ve kterých koncertovali v předcházejících dnech. Velké nadšení vzbudila návštěva Moravského krasu a Punkevních jeskyň. Všichni si pochvalovali klid, obdivovali podzimní barvy a užívali si pohodu, kterou okolí našeho města nabízí. 

Nedělní společný koncert v zaplněném Červeném kostele pak zůstane na dlouho velkým zážitkem. Věříme, že jste si ho užili stejně jako my.

A protože u fotografií se vzpomíná lépe, máme pro vás malou ochutnávku z pobytu dětí ZDE.

Ještě jednou velký dík všem, kteří se zapojili, pomohli, napekli, ubytovali, přišli na koncert nebo nám jen fandili na dálku. Vážíme si toho a bez vás by to nešlo!

Vaše Kantiléna