Kantiléna slaví šedesátiny a míří do Chorvatska – ne k moři, ale zpívat!

Cenami ověnčená Kantiléna, Sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, také slaví svou 60. sezonu a míří na turné po Chorvatsku.

Koncertní turné se uskuteční pod záštitou a za podpory Českého velvyslanectví v Záhřebu ve dnech 7. – 12. února  a brněnský sbor na něm čeká mimo jiné slavnostní koncert u příležitosti 25. výročí od založení Višegrádské čtyřky. V Brně své 60. narozeniny oslaví 28. dubna koncertním provedením kompletního populárního baletu Špalíček Bohuslava Martinů.

Vybral jsem čtyřicet zpěvaček a jednoho zpěváka, kteří vystoupí se svým dramaturgicky pestrým programem v pěti městech severního Chorvatska“ popisuje turné umělecký vedoucí a sbormistr Jakub Klecker a dodává: „Těleso se představí v městě Varaždin, kde se uskuteční Koncert duchovní hudby v katedrále Nanebevzetí Panny Marie. V Rijece se bude zpívat v Národní čítárně, v Daruvaru v Českém domě a v Osijeku v kostele Přeslavného jména Marie“.

Nejvýznamnější z koncertů proběhne v Záhřebu, kde Kantiléna zazpívá v Chorvatském hudebním institutu na Slavnostním koncertě u příležitosti 25. výročí od založení Višegrádské čtyřky. Česká republika navíc tomuto spolku v letošním roce předsedá a mottem je „V 4 Trust“ („We for trust“) – tj. společná důvěra.  V první polovině koncertu sbor představí národní písně všech členů V4, v druhé polovině potom zazní výběr ze skladby Stabat Mater od českého autora Jana Křtitele Vaňhala – za doprovodu Chorvatského komorního orchestru.