Kantiléna ve Francii

Ve dnech 12. – 21. 4. 2013 se Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, vydá na koncertní turné po Francii.

První koncertní zastávkou bude alsaské Mulhouse, kde naváže na předchozí vynikající spolupráci s chlapeckým sborem Jean-Michela Schmitta, a bude pokračovat do Bordeaux, kde uskuteční celkem tři koncerty. Pro Francouzsko-českou asociaci, fungující pod vedením brněnské rodačky Stelly Maris Dvořáčkové Sirben, provede Kantiléna ryze český program, na němž nebudou chybět mj. skladby B. Smetana, L. Janáčka, A. Dvořáka a B. Martinů. Podobný program zazní také na gymnáziu v Libourne.

Kantiléna bude dále spolupracovat se dvěma bordelézskými sbory, s Choeur Voyageur (v doslovném překladu „Cestovatelský sbor“) pod vedením Alexise Duffaura a se sborem Crescendo Benoita Morela. S těmito tělesy vystoupí na společném koncertě duchovní hudby v bazilice St. Seurin.

Koncertní cesta bude ukončena vystoupením v hlavním městě Francie. Ve spolupráci s českou ambasádou ve Francii a paní Evou Cendors, herečkou a hudební skladatelkou, proběhne koncert v Paříži. Zde bude na programu duchovní hudba a také nová skladba paní Cendors Modlitba za zemi, kterou Kantiléna doprovodí sborovým zpěvem.