Kantiléna slavila v kruhu rodinném své 60. narozeniny

V pátek 24. června 2016 oslavila Kantiléna zakončení 60. sezóny netradičním způsobem.

Dva parníky utvořily jeden “katamarán” a vyrazilo se vstříc hradu Veveří.

Zpívalo se, tančilo, jedlo a pilo, neboť bylo co oslavovat. 

Máme za sebou plodnou sezónu, kterou jsme započali třemi zlatými medailemi na 2nd European Choir Games & Grand Prix of Nations 2015 v německém Magdeburgu. Následovalo množství vystoupení, koncertů a účinkování v operních, činoherních nebo muzikálových produkcích.

Naskytla se nám možnost spolupracovat s řadou špičkových umělců a těles (například vánoční koncerty s Českou filharmonií a vynikající harfenistkou Janou Bouškovou nebo pozvání od světoznámé cembalistky prof. Barbary Marie Willy).

Vyrazili jsme na koncertní turné po Chorvatsku, “Otevřeli” jsme Studánky Alfréda Radoka, zazpívali jsme samotnému Draculovi, uspořádali jsme koncert se sborem z Jihoafrické republiky. Každé účinkování nám přineslo radost i zkušenost a jsme za ně rádi.

Pro ty z vás, kteří mají rádi čísla, tak se držte, protože za tuto sezónu jsme vystoupili celkem 50 krát. 

Nicméně nejsladší třešnička na narozeninovém dortu nás všechny teprve čeká. Na konci září se těšte na Slavnostní víkend k 60. výročí od založení Šlapanického dětského sboru (Kantilény), kam jste všichni srdečně zváni a kde se společně zastavíme, zavzpomínáme a zazpíváme si. Dejte si do diářů 24. - 25. září 2016, protože u toho nesmíte chybět!

Víc zatím neprozradíme, ať se máte na co těšit! :-)

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem rodičům za přízeň a trpělivost, za pomoc s ubytováním hostujících sborů - jste zkrátka nejlepší! Velký dík patří i všem sponzorům a podporovatelům, bez kterých bychom neměli krásné nové bannery nebo plavbu lodí.

Také bychom rádi poděkovali Dopravnímu podniku města Brna za příkladný tramvajový noční rozjezd zpět do centra města.

Vaše Kantiléna